Nga çfarë keni frikë? Cila është frika juaj më e thellë në zemër?

Shumë gjëra mund ta shkaktojnë frikën, por a e keni ditur se shenja juaj e horoskopit është një tjetër tregues i llojit të frikës që e keni? Duket se shenja juaj e horoskopit tregon shumë edhe për fikat që i keni.

Çdo shenjë ka ‘setin’ e vet të frikave, por gjithashtu edhe informacione se si ta luftoni atë.

Kështu, bazuar në shenjat e horoskopit, këto janë frikat më të mëdha:

Bricjapi – Turpëroheni dhe shqetësoheni shumë në publik.

Ujori – Frika juaj më e madhe është humbja e lirisë që keni.

Peshqit – Frikësoheni se do të braktiseni dhe do t’ju thyhet zemra.

Dashi – Frikësoheni se nuk vëreheni nga të tjerët dhe se eventualisht të tjerët do t’ju harrojnë juve.

Demi – Frikë nga jo-stabiliteti financiar.

Binjaket – Frikësohesh se do të kesh një jetë të mërzitshme.

Gaforrja – Frikësoheni se nuk keni asnjë vend të cilin mund ta quani shtëpi.

Luani – Frikësohesh se nuk je mjaftueshëm i mirë në sytë e të tjerëve.

Virgjëresha – Frikësohesh se nuk do të mund t’i ndihmosh të tjerët.

Peshorja – Frikësohesh se jeta do të jetë e padrejtë ndaj teje.

Akrepi – Frikësoheni se do të tradhtoheni nga personi më i dashur.

Shigjetari – Frikësoheni se e kaluara do t’ju ndjekë gjithmonë.

MUND TË JU PËLQEJNË