Ditë e veçantë për Mihrijen.

Për këngëtaren e njohu e të dashur për publikun, Mihrije Braha sot ka qen një ditë e veçantë.

Ajo sot festoi ditëlindjen e 52-të. Mihrija që nga paraqitja e parë skenike, arriti të krijojë lidhshmëri me audiencën dhe gjithmonë në paraqitjet e saj barti sharmin dhe elegancën, që e posedon edhe tash.

“Shumë Kërkova” është titulli i këngës me të cilën bëri bujë.

“Moj syzeza”, “Refuzova”, “Ma kadal”, “Turbulenca”, “Minire moj motër”, e shumë këngë tjera u interpretuan shumë mirë nga këngëtarja, e cila tash e sa vite është pjesë e skenës.

Krahas suksesit në punë, Mihrije Braha gëzon një jetë të lumtur familjare, ajo është e martuar me këngëtarin dhe moderatorin e njohur, Naim Abazi dhe kanë një djalë, Platorin.

MUND TË JU PËLQEJNË