Përbërësit:

– Një bukë baguette

– 200g proshutë

– 200g djathë

– Pastë domateje

– Erëza

Përgatitja:

– Prejeni bukën në gjysmë. Secila gjysmë do të jetë bazë për një picë të vogël

– Lyejeni secilën gjysmë me pastë domateje

– Proshutën e prerë vendoseni në bukë dhe ‘spërkateni’ me djathë të grirë dhe erëza

– Gatuajeni në 150 gradë celsius për 10 minuta. Ju bëftë mirë!

MUND TË JU PËLQEJNË