Përbërësit

1 kg mish viçi

1 qepë

2 karrota

2 domate

400 gr bizele

400 gr bishtaja

2 thelpinj hudhre

vaj

kripë dhe piper i zi

Udhëzimet

Hapi 1 

Mishin skuqeni në vaj derisa t’i avullojë i gjithë lëngu.

Hapi 2 

Shtoni karrotën, qepën e hudhrën e prerë.

Hapi 3

Shtoni edhe një litër ujë dhe lërini të marrin një valë të gjitha bashkë.

Hapi 4

Më pas shtoni edhe domaten e prerë dhe vazhdojeni zierjen edhe për gjysmë ore.

Hapi 5 

Pas kësaj shtoni edhe bizelet e bishtajat dhe vazhdojeni zierjen edhe për gjysmë ore tjetër.

Hapi 6

Rregullojeni me kripë e piper.

Hapi 7 

Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË