Morena Taraku ka qenë një nga personazhet e cila ka ndihmuar dhe po vazhdon ta bëjë një gjë të tillë për familjet e prekura nga tërmeti.

Këngëtarja ka dy ditë që po qëndron në Shqipëri duke takuar nga afër familjet në nevojë e madje mbrëmë ajo konfirmoi se do të ndërtojë shtëpinë e familjes Turja.

Ndërsa ditën e sotme ajo së bashku me reperin Stresi kanë vendosur ta kalojnë një pjesë të ditës me 10 vjeçarin Alesio, vogëlushin i cili i shpëtoi tërmetit, pasi u hodh nga kati i pestë i banesës.

MUND TË JU PËLQEJNË