Qytetarët e Kosovës i pret një e shtunë me temperatura të larta. Sipas ‘Prishtina Weather’, nesër temperaturat do të sillen nga 13 deri 26 gradë celsius.

Por, të dielën pritet të ketë ulje të temperaturave dhe reshje të shiut.

Parashikimet janë që të dielën temperaturat të jenë nga 12 deri 23 gradë celsius, që do të përcillen me të reshura të shiut.

MUND TË JU PËLQEJNË