Ditën e shtunë, fusha të presionit të lartë do të zhvendosen mbi rajon, që do të favorizojnë mot stabil dhe të ngrohtë, kryesisht me diell.

Ditën e diel, një vorbull ciklonike nga Atlantiku gradualisht do të depërtojë mbi rajon, ku orëve të mbrëmjes do të sjellë reshje shiu.

Reshje shiu dhe mot i ftohtë do të mbajë më pas gjatë javës në vijim.

Vende e vende reshjet do të jenë më intenzive, e orëve të pasditës do të shoqërohen edhe me bubullima.

MUND TË JU PËLQEJNË