Motra e Almeda Abazit po martohet në Kosovë.

Vitin tjetër, motra e Almeda Abazit, Ilda, do të martohet me basketbollistin turko-kosovar, Kenan Sipahi.

Prive.al mëson se dasma është rezervuar për verën që vjen dhe do të mbahet në Kosovë.

Ilda dhe Kenani janë bashkë që një kohë të gjatë dhe dashurinë e tyre kanë vendosur ta kurorëzojnë me dasmë dhe kjo nënkupton që do të kemi një ceremoni turko-kosovare vitin që vjen.

Ndryshe, Almeda po qëndron në Kosovë bashkë me burrin e saj Tolgahan Sayisman i cili u ftuar nga Ministri i Kulturës, Kujtim Gashi.

MUND TË JU PËLQEJNË