Nexhat Osmani vazhdon të mbetet këngëtar shumë i dashur për publikun, i cili ka një bagazh të madh në karrierën e tij muzikore.

Nexhati fillimisht u bë i famshëm krah motrës së saj Remzie Osmani, e më pas arriti të korrë suksese të shumta me punën e mrekullueshme, duke sjellur hite të paharruara, shkruan “Kosovarja”.

Përveç me Remzien, Nexhati sjell shpesh edhe këngë të bukura solitistike, të cilat pëlqehen shumë nga publiku.

Nexhat Osmani poashtu gëzon edhe një jetë të lumtur bashkëshortore me gruan Xhevahiren dhe fëmijët e tij.

E sot vajza e tyre Anna feston ditëlindjen. Është Xhevahirja e cila ka treguar përmes një storie në Instagram./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË