Koha ikën, ecë, ndryshon gjithke e gjithçka. Koha, është e vetmja gjë që nuk ndalet dhe nuk bënë kompromise, shkruan “Kosovarja”.

Me shumë fat janë ata njerez që i mbijetojnë kohës, siç është rasti i këngëtarit Shkëlzen Jetishi-Xeni, i cili si dikur edhe tani, është mjaftë i kërkuar në muzikë.

Xeni, padyshim që ngelet ende një nga më të mirët dhe më të preferuarit e muzikës popullore. Ndërkohë që tani, është edhe me dy këmbët në biznes, shkruan “Kosovarja”.

Shkelzen Jetishi ka pasur fat në të gjjtha drejtimet: në muzikë, punë, por edhe në martesë, pasi ka përkrah një grua të zonjën e të pashmen.

Sjellim para jush një kopertinë të revistes “Kosovarja” të vitit 1995 me imazh familjen Jetishi. Asaj kohe, gruaja e Xenit po që ishte më e bukura e Gjakovës./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË