Learta Jakupi është një nga emrat më të lakuar të shoëbizit më vend, që u aktualizua që kur u lidh me të birin e Shyhrete Behlulit.

Learta Jakupi, e diplomuar për komunikim, gjithashtu ka kryer shkollë edhe për muzikë klasike.

Ajo, ka mbajtur dy koncerte solistike dhe ka jjë bashkëpunim me vjehrren e saj, Shyhreten, në këngën dedikuar ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha, shkruan “Kosovarja”.

Learta, është shumë e plotësuar dhe këtë e tregon gjjthmonë. Kur ajo shkon te nëna e saj, tavolina është gjithmonë plotë.

MUND TË JU PËLQEJNË