Prej vitesh në skenën muzikore, me shumë këngë të bukura vetëm, përkrah të motres e kolegëve. Ky është Nexhmi Mehmeti, i njohur më mirë si Nexhi, shkruan “Kosovarja”.

Nexhi, ndonëse këngëtar cilësor, nuk është nga ata që mund ta shohim kudo të ekspozuar.

Ai, madje nuk është aktiv as në dasma e ahengje, ku siç dihet fitimi është i madh dhe ku këngëtarët e kanë burimin kryesor të të ardhurave dhe fitimit, shkruan “Kosovarja”.

Megjjthatë, Nexhi nuk mungon në programet festive të “Polifonisë” në “RTV 21”, ku është pjesë edhe e parodive të famshme në këngëtarit e kompozitorit Naim Krasniqi.

Mehmeti, në foton e fundit nga xhirimet festive, duket më mirë se asnjëherë tjetër, dukshëm me më pak kiligram dhe më në formë se kurrë.

Si djalë i ri, apo?

MUND TË JU PËLQEJNË