Një fjalë është e mjaftueshme ta përshkruani se çka mendon, çka flet dhe çka bën çdo shenjë horoskopi.

Tri fjalë janë të mjaftueshme. Nëse nuk besoni, gjeni shenjën tuaj dhe do ta kuptoni.

Verifikoni!

Dashi

Mendon – që askush asgjë nuk di
Flet – shet mend
Punon – varet nga ajo se a do ta kontrollojë dikush

Demi

Mendon – për gjithçka
Flet – bindshëm
Punon – pa u përgatitur

Binjakët

Mendon – për veten
Flet – atë që mendon
Punon – mendon që punon shumë mirë

Gaforrja

Mendon – vazhdimisht
Flet – këndshëm
Punon – atë që i thuhet

Luani

Mendon – saktësisht
Flet – tepër
Punon – atë nga e cila nuk ka mundur të shmanget

Virgjëresha

Mendon – një gjë
Flet – tjetër gjë
Punon – krejtësisht ndryshe, por mirë.

Peshorja

Mendon – tepër
Flet – sinqerisht
Punon – me përgjegjësi

Akrepi

Mendon përqendrueshëm
Flet – saktësisht
Punon – atë që i pëlqen

Shigjetari

Mendon – jo vetëm që ai e mendon
Flet – që të gjithë janë të këqij, vetëm ai jo
Punon – si t’i ketë duart të huaja

Bricjapi

Mendon – atë që i bie në mend
Flet – atë që mendon
Punon – atë që di

Ujori

Mendon – “e po çka nevojitet?”
Flet – “po, nëse është e nevojshme…”
Punon – më mirë se të gjithë

Peshqit

Mendon – shumë
Flet – pak
Punon – drejt

/Telegrafi/

MUND TË JU PËLQEJNË