Agnesa Vuthaj është ndër portretet më të bukura shqiptare, që asnjëherë nuk u harrua tek publiku shqiptar.

E njohën si miss i Kosovës, por më vonë fitoi edhe shumë epitetete që e bërën të veçantë dhe të ndjekur, shkruan Kosovarja.

Kjo sepse Agnesa që kur dorëzoi kurorën e saj, u përkujdes të mbetet e paharruar tek publiku dhe ti ndjekë pas ëndrrat e saj.

U bë bizismene e suksesshme, blogere e njohur, modele për fotosesione të ndryshme, pjesëmarrëse e shumë pasarelave të bukurisë etj.

Por, para të gjitha këtyre, bukuroshja shqiptare shquhet pikë së pari për sharmin dhe elegancën që përçon gjithnjë tek të gjithë.

Agnesa aq tërheqëse dhe e pashme është bërë, sa në këtë fotografi të fundit që postoi mund ti themi lirshëm se kaçurrele më të bukur nuk kemi parë. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË