Përveç si familjare, tetë motrat Mustafa kanë edhe diçka të përbashkët, talentin për muzikë.

Me projektet e tyre që kanë sjellur ndër vite ato kanë fituar besimin dhe dashurinë e njerëzve, shkruan “Kosovarja”.

E sot janë ndër knëgëtaret më të respektuara të estradës, dhe më të kërkuarat në ahengje të ndryshme familjare.

Më të njohurat për publikun janë Safetja e Sahidja, të cilat kanë një karrierë të gjatë muzikore ku për dekada të tëra kanë realizuar projekte të ndryshme.

Por, nuk janë të rralla rastet kur ato këndojnë bashkë me motrat e tjera, të cilat publiku i njeh mirë.

Safetja e Sahidja kanë një llogari të përbashkët në Instagram nga ku publikojnë aktivitetet e tyre të ndryshme për ndjekësit që i përcjellin.

E sot ato shfaqen bashkë me motren Shkurtën, të cilat duken bukur dhe elegante. Një detaj që bie në sy është barku i fryrë i Shkurtes, e cila mbase mund të jetë edhe shtatëzënë.

Se do bëhen me nip ose mbesë Safetja e Sahidja, mbetet të shihet./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË