Jeta e “Mesutit” jashtë serialit Aktori i njohur turk, Ertugrul Postoglu u bë i njohur për publikun shqiptar me rolin e “Mesutit” te një ndër serialet më të shikuara aktualisht, “Mos ma lësho dorën”.

Postoglu përveç këtij roli, ka luajtur edhe në serialin “Fate të lidhura”, një serial po ashtu mjaft i shikuar. 52-vjeçari i cili shquhet si njëri ndër aktorët më të njohur të teatrove, luajti në teatrot e qytetit për 18 vjet.

Pas teatrove, ai iu përkushtua tërësisht serialeve, duke u bërë njëri ndër aktorët më të njohur. Në serial ai është i martuar me aktoren Gökçe Yanardağ, e njohur si “Hulya”.

Por, jashtë serialit, aktori i njohur turk është i martuar me Ilkay Ozdin Postoglu dhe kanë dy vajza. Çifti i njohur publikon kohë pas kohe portrete të bukura familjare, të cilat ua sjellim në vijim.

 

MUND TË JU PËLQEJNË