Për disa vjet radhazi është përfolur për të dhe akoma mbetet nga femrat më të komentuara në showbizin kosovar.

Është reja e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit ajo e cili arriti të bëhet kaq e popullarizuar duke zënë vend në ballinat e medieve ‘rozë’ shkruan “Kosovarja”.

Duke iu falënderuar vjehrrës së saj, Learta po njihet në gjithë botën ku ka shqiptarë, duke e gëzuar gjithë këtë famë e privilegj.

Por, pavarësisht kësaj fame ajo mundohet që gjithmonë të jetë modeste, e hapur me njerëz dhe pozitive.

Kurreshtja e publikut për të ditur çdo gjë rreth jetës së saj është akoma e zgjuar, e Learta nuk është që heziton të iu përgjigjet atyre.

Në pyetjen se si është njoftuar me Kushtrimin, bashkëshortin e saj, Learta përgjigjet kështu: “Si shumica në ditët e sotme, në rrjetet sociale”.

Mbase dikush s’do kishte menduar se Learta u njoftua në këtë mënyrë më bashkëshortin. Apo jo?/ Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË