Burak Ozcivit është një prej aktorëve më të pëlqyer turk.

Me rolet e tij arriti të ketë shumë fansa si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj, përcjell ORAinfo.

Në publikun shqiptar ai u bë i njohur me rolin e ‘Kemalit’ në serialin shumë të popullarizuar, ‘Kara Sevda’.

Ai dhe gruaja e tij, Fahriye Evcen, dje janë bërë prindër për herë të parë, e tashmë të dy janë shumë aktiv në rrjetet sociale.

Sot Fahriye ka publikuar një foto në të cilën shihet se është rregulluar dhe po duket tejet bukur.

MUND TË JU PËLQEJNË