Aktori jashtë serialit “Peng i dashurisë” “Peng i dashurisë”, është seriali më i ri.

Rrëfim krejt i veçantë, kryeprotagonistë me karaktere të paharrueshme e bëjnë këtë serial të pëlqehet nga publiku.

Pjesë e këtij seriali janë akotrët më të pylqyer në Turqt. Në mesin e tyre është edhe aktori Erkan Meriç, i cili me rolin e “Omerit” ka rrëmbyer vëmendje të madhe nga shikuesit e serialit.

Erkani u lind më 25 korrik 1986 në Mersin të Turqisë që do të thot se ai tani ka 33 vjet. Para se të hynte në botën e aktrimit aktori merrej me modelizëm, ku fitoi disa herë çmime të ndryshme.

Përveç këtyre, Erkani gjithashtu merret edhe me futboll dhe basketboll, shkruan rtv21.tv 33 vjeçari ishte në lidhje 2-vjeçare me aktoren e këtij seriali, Hazal Subasi, e njohur si “Zehra”.

Lidhja e tyre mori fund në prill të këtij viti. Në jetën reale aktori duket më ndryshe se në serial.

Më poshtë mund t’i shihni disa fotografi nga jeta e tij e përditshme. /21Media

MUND TË JU PËLQEJNË