Fiona Gllavica është njëra ndër aktoret më të dashura të publikut kosovarë, shkruan “Kosovarja”.

Ajo i dha ‘jetë’ rolit të saj të ‘Pajtesës’ në serialin vendor “Çka ka shpija”, përmes së cilit arriti të bëhet kaq e famshme.

Fiona kohët e fundit u komentua shumë edhe për martesën e saj me Arbnorin, ku organizuan një aheng madhështore në të cilin morën pjesë edhe fytyra të njohura për publikun.

Ajo më pas shijoi muajin e mjaltit me bashkëshortin e për publikun sollën imazhe të ndryshme.

Ndërkohë që sezona e pushimeve thuajse ka përfunduar ajo obligohet ti ktheht karrieres me projektet të reja.

Në storien e fundit Fiona shihet me Dardan Gashin apo “Hamdinë” siç e njeh publiku dhe Teuta Krasniqin apo “Republika” në serial.

Ata janë mbledhur për të xhiruar episodet e reja të serialit shumë të ndjekur i cili pritet të rinis me 14 tetor. Sigurisht që ky lajm është një surprizë e bukur për publikun./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË