Aktorja e njohur gjilanase, Aurita Agushi, e ka nisur qysh në moshë të re karrierën artistike, shkruan “Kosovarja”.

Aurita numëron një numër të konsiderueshëm paraqitjesh në teatër, film e televizion. Ajo, po që është nga emrat e angazhuar në kësaj fushe.

Aurita, është nënë e dy vajzave binjake dhe shpesh me ndjekësit e saj ndan foto nga jeta familjare, shkruan “Kosovarja”.

Postimi i fundit i Aurites është mjaftë interesant, ajo shfaqet me sy të mbyllur.

Në Kosovë, realisht duhet mbyllut sytë para shumë gjërave./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË