Tërmeti që ndodhi në orët e para të mëngjesit të së martës ka bërë që gjithë shqipfolësit anë e mbanë botës të solidarizohen në forma të ndryshme.

Përveç që nuk munguan fillimisht ngushëllimet për viktimat që humbën jetën tragjikisht, humanizmi i shqiptarëve shkoi përtej kësaj, shkruan “Kosovarja”.

Dikush duke dhuruar ndihma,e dikush  edhe duke strehuar të prekurit nga tërmeti.

Edhe fytyrat publike e përjetuan ndjeshëm këtë tragjedi. Ishte dita kur dje e këto ditë më shumë se kurrë të tregojmë vëllazërinë që kemi në gjak.

Si shumë tjerë, edhe këngëtari Meda i ka anuluar të gjitha aktivitetet muzikore në shenjë nderimi për viktimat dhe të prekurit nga tërmeti.

Për këtë është deklaruar vetë këngëtari në rrjetin e tij Instagram./Kosovarja/.

View this post on Instagram

Me ty Nënë Shqiperi 🙏🏻

A post shared by Meda (@mehdin_pergjecaj) on

MUND TË JU PËLQEJNË