Kjo ‘smothie’ është më së miri të pihet në mëngjes në stomak të zbrazët, sepse është pastrues i shkëlqyeshëm i organizmit, përshpejton metabolizmin dhe forcon imunitetin.

Pak ushqim të shëndetshëm nuk është i tepërt, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 grusht boronica,
– 1 grusht spinaq,
– 1 banane,
– 1 copë e vogël xhenxhefil,
– 1 lugë fara liri,
– 2-3 kube akull.

Përgatitja:

1. Të gjithë përbërësit qitni nëblender dhe përzieni mirë. Për trazim të lehtë shtoni ndonjë lugë ujë.

2. Më mirë është ta pini menjëherë sapo ta përgatitni, madje në stomak të zbrazët.

MUND TË JU PËLQEJNË