Pas ditëve të nxehta me diell, parashikohet që në fillim javë i gjithë vendi të goditet nga moti i ftohtë.

Rebeshe shiu do të ketë në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa nuk përjashtohen dhe reshjet e dëborës në zonat malore.

Rikthehet dimri në mes të pranverës.

Pas ditëve të nxehta me diell, parashikohet që në fillim javë i gjithë vendi të goditet nga moti i ftohtë. Rebeshe shiu do të ketë në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa nuk përjashtohen dhe reshjet e dëborës në zonat malore.

Reshjet e shiut do të fillojnë prej mbrëmjes së dielë në disa zona për të vazhduar deri në fund të javës, sipas meteorologëve.

Ulja e ndjeshme e temperaturave do të ndihet në orët e mëngjesit dhe të mbrëmjes përgjatë gjithë javës, ndërsa prej fundjavës në datat 14-15 prill metereologët kanë parashikuar sërsih ndryshime duke qënë se pranvera njihet edhe si stina ku parashikimet pësojnë luhatje të menjëhershme.

MUND TË JU PËLQEJNË