Bukuroshja nga Prishtina, Rita Sahatçiu Ora është njëra nga yjet e muzikës në arenën ndërkombëtare.

Me muzikën e saj ajo ka arritur të bëjë për vete një numër të madh të fansave gjithandej nëpër botë.

E padyshim se me famën vije edhe interesimi i madh i mediave rozë dhe publikut edhe për jetën private.

Së fundmi ka qenë nëna e Ritës, Vera Ora e cila ka publikuar një fotografi të burrit të saj, pra babait të Ritës, Besnik Sahatçiut.

Kujtojmë që ata tash e shumë kohë jetojnë në Londër dhe Rita po korrë një sukses të madh në skenën muzikore. /Indeksonline/

MUND TË JU PËLQEJNË