Në vend të recetës klasike me patate, përdorni lulelakër për të shoqëruar mishin e shijshëm të pulës.

Pulën lajeni e thajeni.

Në një enë të madhe ngroheni vajin e ullirit e aty piqeni në të gjitha anët pulën e pastruar.

Më pas, largojeni pulën nga tava e shtoni aty lulet e lulelakrës dhe thelpinjtë e paqëruar të hudhrës.

Zbrazini të gjitha në tepsinë adekuate bashkë me pulën dhe vazhdojeni pjekjen edhe për 25 minuta të tjerë në 200 gradë.

4 shpatulla pule

4 filxhanë lulelakër

3 lugë gjelle vaj ulliri

12 thelpinj hudhre

MUND TË JU PËLQEJNË