Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj është shprehur i pikëlluar me vdekjen e Artan Venharit, i cili u rrëzua nga parashuta.

Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se Prishtina humbi një nga djemtë më të mirë.

Ky është postimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

“Prishtina humbi sot një nga djemtë më të mirë, Artan Venhari. E dhimbshme dhe tragjike humbja e tij, nga ajo që e pati gjithë jetën pasion, fluturimin në qiell.
Ngushëllime të sinqerta familjes.
Prehu i qetë në tokën e Kosovës Artan!”

MUND TË JU PËLQEJNË