Pite me makarona, darka idelae për gjithë familjen.

Përbërësit:

Merr rehatinë e plotë me gjysmë çmimi, prej vetëm 4.5€/muaj!

E SPONSORUARMËSO MË SHUMË

– 500 g makarona,

– 1 litër qumësht,

– 3 gota jogurt,

– 5 vezë,

– 150 gramë djathë taze,

– kripë dhe piper sipas shijes.

Përgatitja:

Makaronat qitni në tepsi për pjekje. Në një enë tundni vezët, shtoni qumështin, jogurtin dhe djathin dhe sipas nevojës qitni erëza.

Qitni makaronat sipër dhe përzieni. Lërini të qëndrojnë një orë duke i përzier herë pas here që makaronat të thithin mirë shtesat.

MUND TË JU PËLQEJNË