Vetëm para pak kohësh, Resul Sinani ishte prezantuesi më i njohur i edicioneve informative dhe një nga figurat më të para në ekran, shkruan “Kosovarja”.

Por, jo më. Resuli u tërheq nga ekrani, për tu bërë pjesë e skenës politike. Nuk dihet nëse edhe më tej është aktiv në politikë.

Resul Sinani, nuk është vetëm gazetar e prezantues i zoti, por edhe një kryefamiljar mjaftë i përkushtuar. Në pjesën më të madhe të fotove në Facebook, ai shihet bashkë me familjen, shkruan “Kosovarja”.

Resulit i është rritur e bërë burrë djali dhe siç mund ta shihni, i ngjanë shumë babait të tij./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË