A e dini që muzikanti dhe tani këngëtari i njohur Robert Berisha dikur ka jetuar në Amerikë, ku edhe e ka zhvilluar aktivitetin e tij si muzikant.

Asaj kohe, Roberti ka qenë pjesë e bendit të këngëtarit të mirënjohur Sinan Vllasaliu, me të cilin kishte bashkëpunim dhe miqësi të ngushtë, shkruan “Kosovarja”.

Roberti, vazhdon të ruaj një lidhje të fortë me vendin ku ka jetuar dikur, Amerikën.

Ai, si pak figura të njohura, përmes një postimi ka kujtuar ngjarjen tragjike të 11 shtatorit, sulmin në Kullat Binjake.

Robert Berisha ka anashkaluar të gjitha lajmet që po qarkullojnë për të dhe lidhjen e tij të re, shkruan “Kosovarja”.

MUND TË JU PËLQEJNË