Reja e Remzie Osmanit është nga nuset më të komentuara dhe më të përfolura të vitit. Gëzime Hamzaj kurorizoi dashurinë me djalin e vetëm të saj Hamzën, shkruan “Kosovarja”.

Çifti gëzojnë një harmoni bashkëshortore dhe shfaqen gjithmonë të lumtur. Pas marteses ata kanë shetitur në vende të ndryshme të botës ku edhe e kanë kaluar muajin e mjaltit.

Gëzimja është një nuse e cila i do traditat dhe gjithmonë është e gatshme ti praktikoj kur është nevoja.

Ajo njhet si një femër e bukur dhe me stil. Kohë pas kohe ndanë imazhe në rrjetet sociale e rregulluar bukur në ahengje të ndryshme familjare.

Edhe mbrëmë ajo duket ka qenë në ndonjë dasmë me Hamzën pasi publikoi një fotografi me të, e veshur me një fustan elegant dhe e rregulluar këndshëm.

Ajo qka bie në sy është pesha e Gëzimes, ajo është shëndoshur dukshëm pas martesës. Por që edhe kështu duket mirë dhe i shkon shumë./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË