Safete Mustafa është ndër motrat më të njohura e më të pëlqyera për zërin dhe stilin e saj, shkruan Kosovarja.

Ishin ajo dhe Sahidja që u bënë të njohura si motrat e favorizuara të bilbilave të Mushtishtit.

Ato janë mjaft të angazhuara me projekte të ndryshme muzikore, po ashtu edhe me ahengje e mbrëmje të shumta familjare.

Kohët e fundit, jo vetëm dy motrat e famshme Safetja dhe Sahidja, po edhe 6 motrat tjera po ia thonë muzikës njëzëri.

Jo vetëm karriera muzikore, por edhe jeta private e Safetes u përfol mjaft shumë, ku një kohë të gjatë ishte top temë e medieve rozë.

Por, martesa e saj e dytë bëri që të ndalen thashethemet dhe prapë vazhdoi të mbes e preferuara e publikut.

Ajo ndan mjaft kohë edhe me familjen e saj. E pikërisht sot që ka hyrë Ramazani e ka bashkuar atë me familjen e saj.

E natyrisht që çdo feste ka hijeshi me një familje të kompletuar si të Safetes./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË