Sahidja është këngëtarja e cila për shumë vite këndoi përkrah motrës së saj Safetës, të cilat publiku i njeh si Motrat Mustafa.

Ato janë ndër këngëtaret më të pëlqyera të muzikës popullore të cilat kanë një bagazh të madh gjatë karrierës muzikore, shkruan “Kosovarja”.

Publiku i do dhe i respekton shumë për punën e tyre ndër vite dhe paraqitjet e mrekullueshme.

Ato shfaqen çdoherë bukur dhe elegante, duke i qëndruar besnike stilit.

Kurse në imazhin e fundit Sahidja vjen këndshëm dhe e rregulluar thjeshtë por bukur.

Ajo shihet se është në ndonjë nga dasmat por që nuk dihet të jetë si mysafire apo edhe për të kënduar./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË