Sallata e pazakonshme e cila thjesht shkrihet në gojë!

Përbërësit:

700 g brokoli,

1 lugë e vogël kripë,

200 g majonezë,

1 qepë e kuqe,

200 g fara luledielli.

Përgatitja:

Qiteni brokolin në tenxhere, qitni kripë dhe ujë të ftohtë. Nxeheni deri në pikën e vlimit.

Sapo të vlojë hiqeni nga shporeti dhe lëreni 5 minuta në ujë. Nxirreni me lugë me vrima dhe lëreni të ftohet.

Brokolin e ftohur priteni në kube të vogla, qepën e kuqe në rrathë, shtoni majonezën dhe farat e lulediellit.

Të gjitha bashkë përzieni që të bëhet tretje kompakte. Qiteni në tepsi dhe shërbejeni.

Ju bëftë mirë!

MUND TË JU PËLQEJNË