Receta e sotme bën bashkë fasulen e keqe dhe të bardhë, që do i japin trupit tuaj energji dhe plot lëndë ushqyese

Domatet dhe përbërësit tjerë, ia shtojnë lezetin kësaj recete!
Nevojiten:

– 150 g fasule të kuqe;

– 150 g fasule të bardhë;

– 2 domate;

– 1 spec;

– 1 spec djegës i vogël;

– 1 qepë e kuqe;

– pak majdanoz të freskët;

– disa fletë borziloku;

– vaj ulliri,

– uthull molle;

– kripë;

– piper.

Përbërësit:

Zieni fasulen dhe lëreni që të ftohet pak.

Grini qepën, specin dhe domaten dhe pastaj përzieni me fasulen.

Qitni erëza sipas shijes, në fund shtoni fletët e borzilokut dhe qitni sipër vajin e ullirit dhe uthullën e mollës.

MUND TË JU PËLQEJNË