Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4

500 gr karrota

4 qepë e njomë

vaj

1/2 lëng limoni

kripë dhe piper i zi

Udhëzimet

Hapi 1 

Karrotat lajini, qërojini dhe pritini në shirita me ndihmën e qërueses së patateve.

Hapi 2 

Qepët pastrojini dhe pritini në rrathë e më pas hidhini mbi karrotat e përgatitura.

Hapi 3

Kriposeni, piperoseni dhe shtojani vajin. Në fund hidhini edhe lëngun e gjysmë limoni, përziejeni mirë dhe shërbejeni.

MUND TË JU PËLQEJNË