Kombinojini frutat më të shijshëm sezonalë me këto përbërës për të bërë sallatën më të mirë verore.

E keni gati në më pak se 10 minuta.

Përbërësit

200 gram pjeshkë

200 gram domate

¼ gotë qepë e kuqe

1 lugë gjelle uthull

1 ½ lugë çaji vaj ulliri

1 lugë çaji mjaltë

1/8 lugë çaji kripë

1/8 lugë çaji djathë i bardhë (feta)

2 lugë gjelle borzilok

Përgatitja

Kombinoni në një tas të madh domatet, pjeshkët dhe qepët e prera.

Në një tas të vogël miksoi uthullën, vajin e ullirit, mjaltin, kripën dhe piperin. Hidheni salcën e përgatitur mbi përzierjen me pjeskë. Përziejini mirë që përbërësit të kombinohen plotësisht.

Shërbejeni sallatën me djathë të bardhë dhe borzilok të grirë.

MUND TË JU PËLQEJNË