Zgjedhje e shkëlqyeshme për ata të cilët dëshirojnë trupin ta çojnë në top-formë

Është shumë e shëndetshme, e pasur me proteina që janë të domosdoshme për zhvillim të drejtë të muskujve dhe shumë e shijshme.

Përbërësit:

– 1 filxhan qiqra;

– ½ filxhan kinoe;

– ½ filxhan misër të zier;

– 12 filxhan bizele të zier;

– 3 lugë vaj ulliri,

– disa fletë nenexhiku;

– 1 domate;

– kripë;

– piper;

– pak temjan të tharë;

– pak lëng limoni.

Përgatitja:

Përgatitja është shumë e thjeshtë.

E gjitha që duhet të bëni është që të gjithë përbërësit t’i qitni në tepsi, t’i përzieni dhe racioni juaj është i gatshëm.

MUND TË JU PËLQEJNË