Përbërësit:

– 1/3 avokado

– ½ lugë gjelle lëng limoni

– 120g tunë e konservuar

– 2 rriska domate

– Marule

– 1 qepë e kuqe

– 2 rriska bukë të bardhë

– Kripë dhe piper të zi, varësisht nga shija

– Vaj ulliri

Përgatitja:

– Me duart tuaja, ndajeni marulen në copa të vogla. Qepët prini në formë të gjysmë hënës

– Njërën anë të secilës rriskë të bukës lyejeni me vaj ulliri

– Avokadon shtrydheni me pirun dhe shpërndajeni barabartë në bukë. Shtoni domaten, qepët, tunën dhe marulen në sandviç. Spërkateni me kripë, piper dhe lëng limoni

– Mbulojeni sandviçin me rriskën tjetër të bukës. Ju bëftë mirë.

MUND TË JU PËLQEJNË