Sot mbahet tubimi përkujtimor me rastin e 20-vjetorit të rënies heroike të dëshmorit Njazi Rexhepi në Betejën e Koshares.

Po ashtu shënohet edhe Dita e shkollës në fshatin Sllatine e Epërme në Komunën e Vitisë, e cila mban emrin e dëshmorit “Njazi Rexhepi”.

Në tubim do të merr pjesë edhe ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha dhe zyrtarë të tjerë shtetëror.

MUND TË JU PËLQEJNË