Të tria janë të dashura për publikun, ku secila në mënyrën e saj i sjell publikut këngë të paharrueshme, shkruan Kosovarja.

Po ashtu të tria janë ato që kanë një karrierë të begatshme në tregun muzikor, zëri tyre jehon tash e sa vite në të gjitha trevat shqipfolëse e nuk po di të shterojë.

Të tria i takojnë muzikës së mirëfilltë popullore, e pikërisht prezenca e tyre shumëvjeçare ka vulosur profesionin e tyre.

Jo vetëm këngëtaret, por ato janë edhe mjaft bashkëshorte, nëna, e vjehrra mjaft të zonjat.

Lavdërohen shumë edhe për fizikun e tyre se si nuk kanë lëshuar pe ndaj moshës.

Pëlqehen dhe komentohen mjaft edhe për stilin e veshjes.

Çdo herë ajo që bie në sy është eleganca e tyre dhe rrobat firmato.

Përderisa jemi mësuar ti shohim po thuajse çdo herë të veshura me fustane nga më të ndryshmet, kohët e fundit që të tria i janë futur edhe trendit të panotlloneve.

Por, cila po duket më bukur shikojeni dhe vlerësojeni ju?/Kosovarja/.

 

MUND TË JU PËLQEJNË