Vala

Shkurte Fejza është ikonë e muzikës popullore, ndër ata zëra e emra që nuk perëndojnë asnjëherë, shkruan “Kosovarja”.

Ishte zëri që jehonte fuqishëm në kohën e robërisë, që guximshëm ja thoshte këngës, ani pse kjo gjë ishte sakrificë në vete.

Sot, në liri, Shkurte Fejza gëzon gjithë dashurinë dhe repsektin e publikut besnik, ndërkohë që mbetet ndër këngëtaret më të kërkuara kudo.

Fejza, pak kohë më parë e martoj vajzën e madhe, Gresën, së cilës ja dha këtë këshillë të vlefshme:

“Çdo gjë që bënë, bëje me dorën në zemër dhe respektoj të tjerët, respektoje vjehrrën dhe të gjithë ata që i ke pranë”./Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË