Zëri i saj jehoi anë e kënd botës shqiptare për gjysmë shekulli.

Shkurte Fejza krijoi fole në zemrat e publikut duke u nderuar nga të gjitha gjeneratat, shkruan “Kosovarja”.

Me zërin e saj të artë i këndoi atëdheut, familjes e shoqërisë dhe akoma mbetet e pazëvendësueshme.

E kur prezantohet para një publiku të gjerë ska si të mos krijohet atmosferë, duke mos munguar duartrokitjet e brohoritjet për të.

Ajo dha shumë për muzikën e mirëfilltë shqipe, e sot gëzon respekt të madh nga të gjithë.

Në videot e mëposhtme mund të shihni reagimet e qytetarëve kur kanë përballë artisten e madhe./Kosovarja/
 

MUND TË JU PËLQEJNË