Emri i saj ka virtyte të larta.

Shkurte Fejza që një kohë të gjatë është aktive në skenën e muzikës popullore, e cila sjell gjithmomë këngë me tekste domethënëse, shkruan “Kosovarja”.

Edhe pse është e angazhuar mjaft shumë, rëndësi të madhe Shkurta I kushton edhe fizikut të saj.

Në fotografinë e fundit, pamja e saj duket si në kohën e rinisë.

Këngëtarja me një fustan të bukur shumë ngjyrësh dhe me një grim të lehtë nuk ua lëshon rrugën nuseve të reja.

Ndryshe, si Shkurta edhe fytyrat tjera të estradës kanë filluar përgatitjet për festat e fundvitit. /Kosovarja/

 

MUND TË JU PËLQEJNË