Djali i veprimtarit të çështjes shqiptare Adem Demaçit sot iu është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës.

Ky lajm u kumtua nga vetë kryetari i kësaj partie Kadri Veseli, ku edhe ndau disa fjalë për Ademin.

Ai për veprimtarin më të njohur tha se ka qenë frymëzues për të gjithë shqiptarët, i pamposhtur, dhe mbi të gjitha se është krenar që ka jetuar në epokën e tij, shkruan Kosovarja.

Për më shumë mund të shihni postimin e plotë nga Veseli, i cili me zemrën plot hapi dyert e partisë së tij për Shiqptar Demaçin. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË