Sa herë e shikon fiton bindjen se është një prej atyre femrave që nuk bëhet kurrë bajat.

Flasim për renë e këngëtares së njohur Shyhretes, pra Leartën e cila padyshim që është ndër emrat më të komentuar që prej se u martua me Kushtirmin, shkruan “Kosovarja”.

Fytyra e saj engjëllore sikur e dëshmon bukurinë e saj të pastërt. Ajo po ashtu ka dëshmuar që posedon një edukatë të lartë e sidomos kur është në pyetje respekti i familjarëve të bashkëshortit.

Janë familjarët e këngëtares ata që Leartën nuk e kanë parë asnjëherë si nusen e shtëpisë por si një vajzë dhe motër të tyren.

Përderisa jemi mësuar që Leartën të shohim të grimuar e të veshur si është më së miri, për herë të parë do e shohim pa pikë grimi.

Ani pse shihet në sallonin e kunatës së saj Njomzës, duket se ende nuk ia ka filluar ta grimos.

Edhe të rrijë kështu nuk është keq, thjesht një bukuri e parëzistueshme në cilëndo mënyrë./Kosovarja/.

MUND TË JU PËLQEJNË