Vala

Xhinxher, peshk, bajame apo kafeinë? Lexo lajmet rreth ushqimeve dhe shtesave dietike dhe do të besosh se mund të bëjnë gjithçka nga mprehja e fokusit për të rritur kujtesën, përqendrimi i vëmendjes dhe funksionimin e trurit.

Por, a funksionojnë me të vërtetë? Nuk ka asnjë tezë që vërteton se ndërsa plakemi, edhe trupi ynë plaket bashkë me ne. Lajm i mirë është se ju mund të përmirësoni shanset për të mbajtur një tru të shëndetshëm nëse shtoni ushqime “të mençura” dhe pije në dietën tuaj.

Hani mëngjes për të ushqyer trurin tuaj

Peshku është vërtet ushqim i trurit

Shtoni një dozë ditore me arra dhe çokollatë

Boronicat janë super ushqyese

MUND TË JU PËLQEJNË