Ndërsa moti bëhet më i ftohtë, kollitja e përsëritur vjen së bashku me të, për të na kujtuar sa i brishtë janë jetët tona.
Njerëzit zakonisht që shoqërojnë kollën karakterizohen me moshë të shtyer dhe efekte afatgjata të pirjes së duhanit.

Është e sigurt të thuhet se kollitjet nuk janë shenjë e shëndetit, bukurisë apo kapacitetit atletik, transmeton lajmi.net.

Kollitjet janë mënyrë e trupit për pastrimin e sistemit të frymëmarrjes. Duke pasur parasysh se kollitjet zakonisht janë një veprim i pavullnetshëm, ato shërbejnë si lajmëtarë, duke na lënë të kuptojmë se diçka nuk po shkon me trupin tonë.

Megjithatë, ju mund të ndërpresni grumbullimin e mukozës në sistemin tuaj të frymëmarrjes nëpërmjet metodave natyrale, përkatësisht vetëm përmes bananes, mjaltit dhe ujit.

Përbërësit:

2 banane organike

2 lugë mjaltë të papërpunuar organik

400 ml ujë

Udhëzimet:

Së pari, filloni të vloni ujin.

Ndërsa prisni, qulloni bananet në një tas të madh. Për rezultate optimale, përdorni një lugë të madhe druri.

Shtoni ujin e valë në tas.

Mbulojeni dhe lejeni për gjysmë ore

Kur të ftohet, shtoni mjaltë organike dhe përzieni mirë

MUND TË JU PËLQEJNË