Qimet në fytyrë janë problem i zakonshëm tek femrat.

Por në disa raste kjo gjendje nuk përballohet për shkak se ato mbulojnë sipërfaqen e fytyrës.Përveç recetave mjekësore, ju mund t’i largoni edhe në mënyrë natyrale ato, transmeton Klan Kosova.

Krejt çka ju duhet është:Lëng limoniNjë filxhan ujë dhe30 gram miell.Pas kësaj, të gjithë përbërësit miksoni në një tas dhe më pas aplikojeni në të gjithë fytyrën.

Lëreni 15 minuta derisa të thahet dhe largojeni me një peshqir në drejtim të rritjes së qimeve.Përsëriteni këtë maskë sa herë që ju duket e nevojshme, sepse nuk është e rrezikshme dhe largon qimet me lehtësi.

MUND TË JU PËLQEJNË