Vala

Shumë lagje të Prishtinës mëngjesin e së dielës kanë mbetur pa ujë.

E gjithë kjo si pasojë e shpërthimit të një gypi.

Uji ka vërshuar rrugën ‘Luan Haradinaj’, si dhe rrugën ‘Kosta Novakoviq”.

Nuk dihet nëse zyrtarët e ujësjellësit kanë dal në vendin e ngjarjes për ta sanuar situatën. Ndërkohë, policia ka dal në vendin e ngjarjes.

Në një video të siguruar nga Revistja Kosovarja, shihet që shkak i kësaj rrugët pranë gypit janë mbuluar nga një sasi e madhe uji.

Për më shumë shihni këto pamje, ku ngjason me atë sikur Prishtina do të bëhet me lum. /Kosovarja/

MUND TË JU PËLQEJNË